Oferujemy kompleksową usługę wprowadzenia Państwa towaru na rynki zagraniczne, włączając w to badanie rynku i przygotowanie strategii sprzedaży, obsługę prawną i podatkową oraz obsługę logistyczną wysyłki.

 

Naszą ofertę kierujemy głównie do małych i średnich przedsiębiorstw, które z powodzeniem prowadzą sprzedaż internetową do odbiorców indywidualnych (B2C) w Polsce i chcą poszerzyć sprzedaż o inne kraje Unii Europejskiej.

 

Propozycję firmy e-Komercja obejmuje kompleksowa obsługę lub wybrane jej elementy. Zaczynając od tłumaczeń i przygotowania szablonów do sprzedaży przez platformy takie jak eBay i Amazon; szkolenie Twoich pracowników jak również wybór i adaptację odpowiedniego rozwiązania dla sklepu internetowego oraz spełnienie wymagań prawnych.

 

 

Badanie rynku i analiza konkurencji.

Badanie czy na towar są potencjalni odbiorcy oraz analiza działającej na lokalnym rynku konkurencji to niezbędny etap ekspansji na zagraniczny rynek.

 

Korzystając z naszej analizy otrzymasz zestawienie najważniejszych informacji: trendów w danej branży, oczekiwań klientów, research na temat firm oferujących konkurencyjne rozwiązania oraz dane o opłacalności danego przedsięwzięcia. Czytaj więcej.

 

 

 

Ekspansja na rynki zagraniczne – strategia i wdrożenie.

Wyniki badania rynku i analiza konkurencji pozwolą Ci podjąć decyzję, co do ekspansji na dany kraj i przyjąć odpowiednią strategię zagarnięcia części rynku. W przypadku niewielkiego albo żadnego potencjału poprawną strategią jest wycofanie się z dalszych inwestycji. Przyczyny niewielkiego lub żadnego potencjału mogą być bardzo różne, np. brak zainteresowania danym produktem, zbyt wysokie koszty wysyłki, wymagania prawne i wiele innych.

 

 

Sprzedaż poprzez eBay i Amazon

Sprzedaż poprzez platformy takie jak eBay czy Amazon jest najprostszym sposobem wejścia na dany rynek; jednak jest on również obarczony ryzykiem. Niewłaściwe postępowanie może doprowadzić do zablokowania kont sprzedawcy i tym samym uniemożliwienia dalszej ekspansji poprzez te kanały sprzedaży.

 

W ramach naszej oferty otrzymasz kompleksowe szkolenia z obsługi różnych kanałów sprzedaży jak również wiele przydatnych aplikacji i dodatków, które przyspieszą proces obsługi klienta.

 

 

Szablony aukcji eBay, Amazon

e-Komercja dysponuje szablonami o rożnej tematyce do sprzedaży na kanałach dystrybucyjnych tj. eBay czy Amazon. Podejmując decyzje o podjęciu z nami współpracy, masz możliwość korzystania z profesjonalnych szablonów sprzedaży i adaptacji ich do Twoich wymagań.

 

 

Sklepy internetowe

Gdy decydujesz się na współpracę z e-Komercją naszym celem staje się zwiększenie Twoich obrotów za granicą. Szukamy dla Ciebie nowych kanałów dystrybucji i adaptujemy je do Twoich potrzeb, obmyślamy alternatywne sposoby promocji Twoich produktów. W zależności od produktu, który oferuje Twoja firma, przyjętej polityki i strategii cenowej pomożemy Ci wybrać system sklepu internetowego, który najbardziej pasuje do profilu Twojej firmy.

 

 

Wysyłka za granicę i zwroty towaru

Wysokie koszty wysyłki towaru za granicę często mogą prowadzić do zaniechania prób sprzedaży w innych krajach.

 

Ze względu na kooperacje z wieloma sprzedającymi, jesteśmy w stanie realizować wysyłkę zagraniczna po znacznie korzystniejszych warunkach, niż Twoja firma na początku ekspansji jak również w trakcie rozwoju sprzedaży zagranicznej.

 

Jeśli Twój aktualny partner logistyczny nie obsługuje wysyłek międzynarodowych lub warunki są niekorzystne dla Twojej firmy, e-Komecja może obsłużyć Twoja wysyłkę zagraniczną, włączając w to obsługę zwrotu towaru.

 

 

Niemiecki adres zwrotny

W przypadku prowadzenia sprzedaży wysyłkowej za granicę ważnym aspektem jest posiadanie adresu do zwrotów na terenie danego kraju.

 

W ramach ekspansji na rynek niemiecki, e-Komercja oferuje standardowo niemiecki adres do zwrotu towarów.

 

 

Obsługa klienta zagranicznego

Nasza oferta zakłada całościową pomoc w obsłudze Twoich zagranicznych klientów, lub przejęcie przez nas tylko części zadań wynikających z transakcji np. reklamacji.

Oferujemy obsługę telefoniczną jak i korespondencją klientów niemiecko-, angielskoi, francusko-, włosko- czy hiszpańskojęzycznych.

 

 

 

 

Obsługa prawna i podatkowa przy sprzedaży za granice.

 

Niemiecki NIP - sprzedaż wysyłkowa

Po przekroczeniu limitów sprzedaży wysyłkowej do danego kraju sprzedawca jest zobowiązany do rejestracji do celów podatkowych w danym kraju.

 

e-Komercja oferuje pomoc polskim sprzedawcom w uzyskaniu numeru lokalnego numeru NIP (niem. Ust.-Id Umsatzsteuernummer)

 

Z naszych statystyk wynika, ze najczęściej jest przekraczany limit w Niemczech czy Austrii. Uzyskanie lokalnego numer podatkowego zobowiązuje płatnika do przedstawienia lokalnego adresu do korespondencji jak również najczęściej doradcy podatkowego.

 

Więcej o limitach sprzedaży wysyłkowej w FAQ

 

 

Doradca podatkowy za granicą

e-Komercja jest polską organizacją z siecią partnerów na terenie całej Europy. Zdobycie przez firmę zagranicznego numer NIP zobowiązuje do składania deklaracji podatkowych w danym kraju i tym samym reprezentacji przed tamtejszym urzędem skarbowym.

 

e-Komercja oferuje pomoc polskim przedsiębiorcom w znalezieniu doradcy podatkowego oraz pośredniczy we współpracy z nim.

 

 

Monitorowanie limitów sprzedaży wysyłkowej

W wielu krajach Unii Europejskiej stawki VAT są niższe niż w Polsce np. w Niemczech to 19 proc., w Wielkiej Brytanii 20 proc. Tym samym rejestracja w zagranicznym urzędzie skarbowym może być opłacalna. W krajach gdzie wartość VAT jest wyższa, np. w  Hiszpanii to 25 proc. przekroczenie limitu sprzedaży wiąże się z pewnym dodatkowymi zobowiązaniami, ale również mniejszą konkurencyjnością oferowanych towarów.

 

Ze względu na powyższe, monitorowanie limitów sprzedaży jest niezbędne przy sprzedaży zagranicznej.

 

e-Komercja oferuje pomoc w monitorowaniu limitów sprzedaży, z rożnymi poziomami alarmów o zbliżaniu się do ww. limitów oraz pomoc w definiowaniu strategii.

 

 

Otwarcie filii firmy w Niemczech

Posiadanie własnego oddziału czy adresu w kraju, gdzie kierowana jest oferta sprzedaży może być opłacalne ze względu na utożsamianie działalności z lokalnym rynkiem. Nasze doświadczenie pokazuje, że lokalni sprzedawcy cieszą się większym zaufaniem, niż sprzedawcy z zagranicy.

 

e-Komercja oferuje pomoc w założeniu oddziału polskiej fili firmy w Niemczech, nawiązaniu kontaktów z lokalnym izbami handlowo-przemysłowymi, czy też obsłudze podatkowej.

 

 

 

 

Co nas wyróżnia?

Nasza oferta jest kierowana przede wszystkim do małych i średnich przedsiębiorstw, które z sukcesem operują na rynku polskim i chcą zwiększyć swoje zyski rozszerzając sprzedaż na rynki zagraniczne.

 

Know-How naszej firmy bazuje na wieloletnim doświadczeniu na rynkach Europy Zachodniej, oraz kooperacji z wieloma partnerami biznesowymi z Polski i innych krajów. Współpracujemy z biurami księgowymi, radcami prawnymi i specjalistami na rynku e-commerce.

 

Jesteśmy młodą i prężnie rozwijającą się firmą bez barier językowych i z nowatorskim podejściem do naszych klientów. Oferujemy rozwiązania bez ryzyka i z pełną obsługą. Naszym celem i wyzwaniem jest wzrost Twoich zysków z działalności za granicą!

Zapytaj o ofertę, to nic nie kosztuje!

 

 

Wykres 1. Zakupy przez Internet w Europie.

 

Wykres 2. Płace minimalne w EU.

 

Doradztwo Handlowe